Říká se, že nikdo nechce být starý, ale každý chce být na světě co nejdéle. Jak to ale udělat? Obavy ze stáří jsou v podstatě obavami o zdraví. Pokud je tedy senior zdravý a nic mu neschází, není důvod, proč by nebyl i šťastný. Někdy je ale potřeba tomu zdraví tak trochu pomoci. Možná jste zaregistrovali, že se u nás začala objevovat zvláštní houba, která se jmenuje REISHI. Tato houba je nazývána houbou nesmrtelnosti a přišla k nám až z daleké Asie. Říká se o ní, že zdravému pomůže vyhnout se onemocněním a nemocnému pomůže k uzdravení. V Číně a Japonsku si tohoto přírodního produktu velice považují a už tisíc let využívají její léčivé schopnosti. Nejcennějším druhem, z terapeutického hlediska, je červená REISHI, která v sobě nosí přes dvě stě biologicky hodnotných látek.
Bojovnice proti Alzheimeru
Pokud se rozhodnete využít léčivé účinky této zázračné houby, můžete si ji pořídit v několika provedeních.
a) Sušenou namletou plodnici, která už je připravena v praktických kapslích.
b) Přimíchanou do kávy.
c) Najít si ji čerstvou.
– Pokud by se Vám ta třetí možnost podařila, tak jste našli nejen zázračnou houbu, ale také jste právě byli svědky zázraku.
Najít se totiž moc dobře nedá. Spíše narazíte na zlatou žílu nežli na REISHI. Ve volné přírodě se vyskytuje na odumřelých stromech nebo pařezech. Její domovinou je Asie, Jižní Amerika, Evropa, Severní Amerika. Ale je jí tak málo, že je téměř nemožné ji najít. Proto se pěstuje na speciálních farmách, kde její růst přísně kontrolují. Zpracování probíhá při nižších teplotách. Tak si totiž zachová velké množství cenných léčivých látek. V Japonsku, kde s ní provedli vědecké výzkumy, vědci prokázali, že dokáže pomoci i proti nádorům a jednomu z dalších strašáků dnešní doby – zmírňuje příznaky Alzheimerovy choroby. V Číně našla uplatnění i u žen, které byly zeslabené porodem.